Радио Милева

Јелена Карлеуша повторно понижи учесник од „Ѕвездите на Гранд“: „Изгледа како Мистер Бин“ (фото)

Јелена Карлеуша повторно понижи учесник од „Ѕвездите на Гранд“: „Изгледа како Мистер Бин“ (фото)
фото:принтскрин/звезде гранда/јутјуб

Учесникот во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Властимир Јанковиќ помина во следниот круг со својот настап пред жирито.

Тој изведе две ромски песни – „Гилјан даде“ и „Ландала“. Членовите на жирито најмногу се спротивставија на овој натпреварувач, чиј ментор е Вики Миљковиќ, затоа што според нив втората песна ја пеел како да е на свадба.

Вики го бранеше својата натпреварувач, а и забележа што ја банализира ромската музика.

фото:принтскрин/звезде гранда/јутјуб/!-ва

Кавгата меѓу Виолета и Стојковиќ ја иритираше Јелена Карлеуша, која рече дека никој не ги интересираат нивните дискусии во врска со селската музика, а потоа го понижи и младиот пејач.

фото:принтскрин/звезде гранда/јутјуб/!-ва

– Човекот изгледа како Мистер Бин – рече дрско Јелена за овој натпреварувач кој само се насмевна и не и возврати на бруталниот коментар.

Останати вести од Радио Милева