Радио Милева

Јелена Карлеуша очајна го молела сопругот, па Душко морал да донесе сериозна одлука

Јелена Карлеуша очајна го молела сопругот, па Душко морал да донесе сериозна одлука
фото:србија данас

Душко Тошиќ го одложи заминувањето за Кина за да биде со неговата сопруга Јелена Карлеуша, која поминува низ најтешките моменти во животот поради смртта на мајка си Дивна. Српскиот репрезентативец уште од минатата недела требаше да се врати на секојдневните обврски на фудбалскиот клуб во Кина, но успеал  да го продолжи својот престој во Србија.

Неговата сопруга го молела да остане со неа и тој го продолжи својот престој за да ѝ помогне да излезе од депресијата. Додека таа страда за нејзината мајка, тој  се посвети  на своите ќерки Атина и Ника, кои допатуваа во Белград по неколку дена во Зрењанин каде беа кај сестрата на  Душко, за да не бидат сведоци на ужасни моменти по смртта на нивната баба.

– Во септември, Душко веднаш дојде од Кина поради смртта на татко му, но се врати веднаш по погребот. Сепак, ситуацијата сега е сосема поинаква. Тој е свесен за тоа колку е лошо неговата сопруга поради трагедијата што ја доживеа и е подготвен да и помогне да закрепне повторно. Душко поминува време со неа и децата, како и долги разговори, се обидува да ја убеди и стави знаење дека животот продолжува – открива извор на српски  “Курир” и додава дека Тошиќ е многу внимателен со Јелена, која е во тешка психолошка состојба.

Потсетуваме, Дивна Карлеуша почина на 3-ти март во својот стан во белградската населба Aлтина, по тригодишна битка со ракот на белите дробови.