Радио Милева

Јелена Карлеуша јавно му поласка на овој Македонец: „Браво срце мое, браво“ (фото)

Јелена Карлеуша јавно му поласка на овој Македонец: „Браво срце мое, браво“ (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Често ве информираме ѕа упсесите  на македонските кандидати во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Оваа година имаме доста добри кандидати, некои од нив  влегоа во петиот круг, а некои испаднаа во четвртиот.

Според правилата оваа година, скеој натпреварувач има свој ментор со кој заедно се подготвуваат, бираат песни, работатат на грешките и слично.

Кумановецот Мартинијан Кириловски кој оваа година не се појавува првпат, е под менторство на Јелена Карлеуша која соработува со Ивана Петерс и Мира Шкориќ.

фото: Принтскрин/инстаграм

Поради немилите случувања, претходниот период Карлеуша не се посвети доволно на своите кандидати, но сега полека се враќа на своите активности.

фото: Принтскрин/инстаграм

Имено, пред некој ден Карлеуша заедно со Мартинијан работеа на подготовките на петиот круг.

Мартинијан ја пееше песната со која ќе се претстави во петиот круг, а Јелена го снимаше и објави на својот “Инстаграм“, а на Кириловски му упати пофални зборови: „Браво срце мое, браво“.

фото: Принтскрин/инстаграм

Како ќе се претстави кумановецот во следниот круг и дали ќе биде еден од финалистите останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева