Радио Милева
костимиран раскош

Јелена Карлеуша и Теодора Џехверовиќ – провокативно костимирани за „Halloween“: Ултрасекси мачка и жешка зајачица будат животински инстикт (ФОТО)

Јелена Карлеуша и Теодора Џехверовиќ – провокативно костимирани за „Halloween“: Ултрасекси мачка и жешка зајачица будат животински инстикт (ФОТО)

Ниту познатите српски фолк ѕвезди како сексапилните Јелена Карлеуша и Теодора Џехверовиќ на пример,  не му одолеаа на предизвикот за „Ноќта на вештерките“ да се маскираат и облечат интересни костими. Само што овие две убавици добро знаат каков телесен потенцијал поседуваат, па затоа не пропуштија и овој пат својот сексапил да го истакнат на пиедесталот на провокацијата.

Обете згодни, атрактивни, пожелни, секспилни, не случајно одбраа „животниски костими“ за „Halloween“. И тоа оние кои асоцираат на добра женска: секси мачка и жешка зајачица!

Пејачката го привлече вниманието кон себе со впечатлив стајлинг. Градите ги покри со широко отворен леопардест топ, кој го спари со пантолони со истиот дезен, а на главата стави „мачји уши“ со истите шари! Само што ја сподели фотографијата на Инстаграм, машките коментари тргна… од невидено културни до крајно непристојни!

Јелена Карлеуша беше уште побрутална во својот „Halloween“ стајлинг. Русокосата чија „Ноќ на вештерките“ се поклопи со еден нејзин настап во ноќен клуб, реши да се костимира во зајачица.

И тоа не било каква, туку раскошна разголена „Плејбој зајачица“. Во карактеристично црно танга боди со длабоко деколте и истурени гради на „повелете“, жартиери, високи потпетици, црна пеперутка вратоврска околу вратот и карактеристични „Плејбој уши“ со циркони на главата.

Двете фолк пејачки –  ултрасекси мачка и жешка зајачица будат животински инстикт.. за парење!

Останати вести од Радио Милева