Радио Милева

Јелена Карлеуша и Цеца се појавиле на судење во Белград, а во рацете носеле иста работа (фото)

Јелена Карлеуша и Цеца се појавиле на судење во Белград, а во рацете носеле иста работа (фото)
фото: зоран илиќ/рас србија

Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ денес (04.03.2020) се појавија на суд во Белград, а двете пејачки носеа ист моден детаљ.

Цеца ја тужеше Јелена поради нејзините изјави за еден дневен лист со кои ја обвини за убиството на Зоран Давидовиќ Чанде.

По тој повод, денес тие се појавија на суд да се обидат да се смират.

Цеца се појавила во бела комбинација и била расположена, а во раката носела кафеава ташна.

фото: зоран илиќ/рас србија

Идентична ташна носела и Јелена Карлеуша која била нерасположена.

фото: зоран илиќ/рас србија

Пејачките не сакале да дават изјави за медиумите.

Останати вести од Радио Милева