Радио Милева

Јелена Карлеуша и Цеца денес не се поднесуваат, а некогаш соработувале заедно

Јелена Карлеуша и Цеца денес не се поднесуваат, а некогаш соработувале заедно

Светлана Цеца Ражантовиќ и Јелена Карлеуша со години водат војна, а неколку пати досега се тужеа една со друга и завршија на суд.

Сепак, постои една песна која ги поврзува двете пејачки. За нивната кавга со години се пишува во медиумите. Меѓутоа, малкумина знаат дека тие некогаш соработувале.

Станува збор за песната „Воздухот кој го дишем“ која во 1993 година ја објави Славица Трипуновиќ Дајана. Тогаш популарната Цеца и петнеасетгодишната Јелена Карлеуша заедно го отпејаа пратечкиот вокал на Дајана.

Една година подоцна, Цеца го обработи оваа песна која стана голем хит.

 

View this post on Instagram

 

“Ne treba mi niko, pustite me svi…” Dajana – Vazduh koji dišem – (1993) #dajana #vazduhkojidisem @dajanaslavicatripunovic

A post shared by Muzička Kutija™ (@muzicka__kutija) on