Радио Милева

Јелена Карлеуша го покажа средниот прст на новинарите: Пејачката бесна го напуштила судот како да е крај на светот

Јелена Карлеуша го покажа средниот прст на новинарите: Пејачката бесна го напуштила судот како да е крај на светот
фото: Принтскрин

Јелена Карлеуша денес во 11 часот имаше закажно судење со Огњен Врањеш.

Меѓутоа, пејачката и нејзиниот адвокатот од судот излегле порано. Како што пишува курир.рс, Јелена во суд се појавила поради некоја друга тужба, а не поради судењето со Врањеш.

Судењето било одложено поради натпревар на босанскиот фудбалер.

Јелена налутено излегла од судот и им го покажа средниот прст на новинарите кои биле присутни за да го проследат настанот.

фото: Курир.рс

Карлеуша не била обврзана да присуствува на денешното судење бидејќи претходно била сослушена, а следното судење е закажано за ноември.

Карлеуша за оваа прилика одбра долго бело здолниште и бел џемпер.

фото: Курир.рс

За потсетување, аферата Врањеш – Карлеуша започна на почетокот на оваа година кога во медиумите беа објавени експлицитни фотографии кои наводно Јелена ги праќа на босанскиот фудбалер.

фото: Курир.рс

Јелена ги демантираше овие пишувања, а ги тужи медиумите и Огњен.

Останати вести од Радио Милева