Радио Милева

Јелена Јованова стана мајка

Јелена Јованова стана мајка
фото: Инстаграм/пансионпреспав

Македонската актерка Јелена Јованова која публиката ја памети по улогата Јелена од Драчево во серијата „Преспав“ за првапaт се реализираше во улогата на мајка и роди син, пишуваат домашните медиуми.

фото: Инстаграм

Јелена се породила во болница во Загреб.

Блиски на семејството на Јелена за ммс.мк велат дека актерката и бебето се чувствуваат добро и дека за името на бебето постојат две варијанти, но Јелена сама ќе открие како ќе се вика.

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов на социјалните мрежи и честиташе на Јелена.

„Јеленче стана мама. Драчево е на нозе. И Хрватска по малце“, напиша тој на социјалните мрежи.

фото: Инстаграм/игорџамбазов

Инаку, Јелена е  веќе 5 години  во среќен и хармоничен брак со колегата од Хрватска – актерот Стјепан Периќ.

Нивната љубов се случи пред камери во 2014 година кога заедно ја снимаа серијата „Тајни“, каде Јелена ја имаше главната улога. Денес тие живеат во Хрватска, а Јелена во Македонија најчесто доаѓа поради професионални ангажмани, а не ретко со неа е и сопругот Стјепан.

фото: Инстаграм

Честитики, да е живо и здраво синчето!

Останати вести од Радио Милева