Радио Милева

Јелена Joванова ја објави првата фотографија по породувањето (фото)

Јелена Joванова ја објави првата фотографија по породувањето (фото)
фото: Инстаграм/јеленајованова

Македонската актерка Јелена Јованова пред некој ден првпат се реализираше во улогата на мајка.

Таа се породи во Загреб и на свет донесе син за кој го одбра името Јаков. Прв на социјалните мрежи и честиташе македонскиот шоумен Игор Џамбазов.

Неколку дена по породувањето, Јелена излезе од болница и сега е дома. По тој повод, таа ја објави првата фотографија, а во описот напиша емотивна порака за синот:

“Покрај секојдневните предизвици (добри и тешки), покрај земјотреси и пандемија од коронавирус (или пландемија- одберете во што ќе верувате), дома сме, а јас сум уште посилна по сето ова.Ви благодарам за желбите“, напша актерката.

фотo: инстаграм/јеленајовановапериќ

Под објавата се нижеа честитки од нејзините следбеници, пријатели, а меѓу нив и од Тијана Дапчевиќ која напиша:

„Аааааааа честито Периќи. Да е здрав и среќен, голем да расте. Едвај чекам да го запознам“.

фото: инстаграм

Потсетуваме,  Јелена е  веќе 5 години  во среќен и хармоничен брак со колегата од Хрватска – актерот Стјепан Периќ. Нивната љубов се случи пред камери во 2014 година кога заедно ја снимаа серијата „Тајни“, каде Јелена ја имаше главната улог

Останати вести од Радио Милева