Радио Милева

Јелена Јованова ја објави првата фотографија од синчето! (фото)

Јелена Јованова ја објави првата фотографија од синчето! (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/јеленајованова

Македонската актерка Јелена Јованова која публиката ја памети по улогата Јелена од Драчево во серијата „Преспав“  во јуни за првапaт се реализираше во улогата на мајка и роди син.

Јелена се породи во Загреб, а за име на синот го одбраа Јаков.

Сега по повеќе од еден месец од пристигнувањето на наследникот, Јелена во кусите приказни на својот „Инстаграм“ ја објави првата фотографија од синот.

Имено, на објавата не е прикажно лиценцето на бебето, но се гледа неговата мала рака, како и облеката која ја носи, а на која има слатка порака: „Заспи ме, нежно“.

фото: принтскрин/инстаграм/јеленајованова

Инаку, Јелена е  веќе 5 години  во среќен и хармоничен брак со колегата од Хрватска – актерот Стјепан Периќ.

Останати вести од Радио Милева