Радио Милева

Јелена Joванова откри кое име го одбрале за наследникот

Јелена Joванова откри кое име го одбрале за наследникот
фото: инстаграм

Македонската актерка Јелена Јована за првпат се реализираше во улогата на мајка.

Имено, Јелена се породи во Загреб и на свет донесе син.

Актерката откри како се чувствува, но и кое име го одбрале за наследникот.

„Се чувствуваме одлично, се породив по природен пат. Го избравме името Јаков“, вели Јелена за женскимагазин.мк

Потсетуваме, Јелена е веќе 5 години во среќен брак со колегата Стјепан Периќ од Хрватска. Нивната љубов се случи пред камери во 2014 година кога заедно ја снимаа серијата „Тајни“, каде Јелена ја имаше главната улога.

Останати вести од Радио Милева