Радио Милева
македонска невеста во „лијепа наша“...

Јелена Јованова беше прекрасна невеста пред неколку години, а ова се досега ретко видени фотографии од венчавката (фото)

Јелена Јованова беше прекрасна невеста пред неколку години, а ова се досега ретко видени фотографии од венчавката (фото)
фото:инсатграм

Кога некој е роден под среќна ѕвезда, а Бог го дарил со телент кој му го отвара патот до успехот, тогаш народот многу полсено го прифаќа и сака тој лик, зашто нели со сила убавина на бидува.

Македонска театарска, филмска и телевизиска актерка Јелена Јованова, независно дали е во улогата на Јелена од Драчево, Милена од „На терапија“, Марина од „Тајни“, таа едноставно е миленичка на гледачите.

Најново ја гледаме во улогата на рецепционерката од „Преспав“, а мора да се согласите дека кастингот не можел да биде подобар кога е во прашање улогата на Јелена и начинот на кој таа го носи ликот пред камера.

 

View this post on Instagram

 

#инаспиењесостил #сонувајтерозевко ???

A post shared by Јелена од Драчево (@jelena_dracevo) on

Токму оваа серија направи Јелена почесто да биде во Македонија, бидејќи уште од 2014 кога почна снимањето на  серијата „Тајни“, таа беше позиционирана во Хрватска каде и се омажи со својот колега од споменатата серија, Стјепан Периќ.

 

View this post on Instagram

 

#❤️ #bestmemories #jelenajovanova #stjepanperic #weedingdress by @tanja_kokev

A post shared by Jelena Jovanova Official (@jelenajovanova.peric) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Jovanova Official (@jelenajovanova.peric) on


Имено, нивната венчавка се случи во Загреб без многу помпа, а дури по неколку години Јелена на својот профил објави неколку фотографии од венчавката на кои е прекрасна невеста во едноставна венчаница со потписот на „Кокев“, ноншалантна фризура, едноствна шминка и уникатен бидермаер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Jovanova Official (@jelenajovanova.peric) on

Јелена од Драчево се’ уште не е мажена ама вистинската Јелена е среќна и реализирана жена која умешно, храбро и самоуверено чекори во професионалниот и брачниот живот.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева