Радио Милева
Важна порака

Јелена Ѓоковиќ во мини фустанче на плажа, а Ноле беше воодушевен од објавата (фото)

Јелена Ѓоковиќ во мини фустанче на плажа, а Ноле беше воодушевен од објавата (фото)
фото:јелена ѓоковиќ/инстаграм принтскрин

Во последно време Јелена Ѓоковиќ не споделувачесто фотографии на социјалните мрежи, а нејзиниот последен пост предизвика големо внимание.

Имено, Јелена сподели фотографија по повод Денот на планетата Земја, кој беше одбележан вчера.
Со сликата од плажа, на која позира во краток син фустан, насмеана, со раширени раце, сопругата на Новак Ѓоковиќ сподели цитат со важна порака.

– Сетете се на небото под кое сте родени. Запомнете го раѓањето на сонцето во зори. Запомнете го вашето раѓање, како вашата мајка се бореше да ви даде здив. Запомнете ги растенијата, дрвјата, животните, нивната историја. Зборувајте со нив, слушајте ги – тоа е, меѓу другото, и цитат што Јелена го сподели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

Новак не го криеше својот ентузијазам за објавата на Јелена, па веднаш ја сподели на своето „стори“на Инстаграм, со емотикони кои симболизираат за вљубување.

Останати вести од Радио Милева