Радио Милева
Полна со самодоверба

Јелена Ѓоковиќ плива во пари, но носи исти фармерки и маичка со години – ова е нејзината причина (фото)

Јелена Ѓоковиќ плива во пари, но носи исти фармерки и маичка со години – ова е нејзината причина (фото)
фото:јелена ѓоковиќ/инстаграм

Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ неодамна се појави во една телевизиска емисијакаде го објасни својот став по прашањето за изгледот, особено затоа што ја коментираат дека има многу пари, а изгледа толку скромно.

– Секој има право да се изрази. Ми стана толку досадно. Најдов значење во помагањето на природата на тој начин. Тоа е фино. Не купувам повеќе како што купував. Носам фармерки стари неколку години, носам една иста маица, сакам секогаш да имам иста фризура, не користам шминка. Ми стана досадно, но со овој избор придонесов за нешто. Не морам да сум во право, само одам по мојот пат, ова ми одговара. Јас сум полна со самодоверба, се чини дека сум апсолутно во право! (смеа) Зборувам така, ма… Се сакам себе си, зборувам за сè така со страст кон некого, не знам. Верувајте ми, задутре може да се предомислам. Можам да кажам: „Ох, не, ова не е за мене“.Правам сè сто проценти. И работам сто проценти за да се предомислам – рече таа во интервјуто.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

„Дали е можно да имате милиони, а вака изгледате?“, „Не ми се допаѓа како изгледа“, се само дел од пораките што може да се најдат на Интернет во врска со нејзината посета.

Останати вести од Радио Милева