Радио Милева
Љубов до облаците

Јелена Ѓоковиќ објави досега невидена фотографија со Ноле од почетоците на нивната врска и моментот кога и подарил 1001 роза (фото)

Јелена Ѓоковиќ објави досега невидена фотографија со Ноле од почетоците на нивната врска и моментот кога и подарил 1001 роза (фото)
фото:јелена ѓоковиќ/инсатграм

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, објави ретро фотографија на која двајцата ја прославаат двегодишнивата од врската со 1001 роза!

Новак и Јелена имаа долгогодишна љубовна врска, која беше крунисана со брак во 2014 година и венчавката на Свети Стефан.

– Слика од таванот! Гледам како изгледаме тука како да сме ученици од основно училиште и со 1001 роза ја прославивме двегодишнината од забавата и освојувањето на Дејвис купот. – напиша Јелена во описот на фотографијата за која добија многу коментари од армијата следбеници.

Останати вести од Радио Милева