Радио Милева
Веќе е сигурен

Јасно е дека веќе ја преболел, а се уште не се официјално разведени: Канје Вест веќе избра нова партнерка

Јасно е дека веќе ја преболел, а се уште не се официјално разведени: Канје Вест веќе избра нова партнерка
фото:инстаграм принтскрин

Американскиот рапер Канје Вест веќе започна да размислува за својот живот откако ќе се разведе од ријалити sвездата Ким Кардашијан (40), изјави извор за странските медиуми.

Иако нивниот развод сè уште трае, тој рече дека сака неговата следна врска да биде со уметничка и креативната личност. Тој додаде дека причината за тоа е што заедно можат да зборуваат на ист јазик, уметнички.

Според Page Six, Вест своевремено се нарекувал Микеланџело и Пикасо, па неговиот следен партнер не може да биде само било кој. Канје исто така еднаш рече дека факт е дека тој е најголемиот уметник на сите времиња.

Кардашијан, од друга страна, се фокусира на децата и кариерата. Таа сака да биде посветена мајка, да се занимава со политика и да заврши правен факултет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

„Таа не излегува со никого, бидејќи тоа би било потег во кариерата“, рекол изворот, додавајќи дека поради пандемијата, таа не може да оди во ресторани на состаноци каде што би ја виделе.

„Таа не може да излезе мирно, не може ни да замисли како би било“, објаснил изворот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Да потсетиме, Кардашијан и Вест се во брак од 2014 година, а имаат и четири деца: ќерките Норт и Чикаго и синовите Сент и Псалм.

Останати вести од Радио Милева