Радио Милева

Јасемин од „Вљубениот ерген“ наскоро ќе стане мајка на близнаци – еве како изгледа во последните месеци од бременоста (фото)

Јасемин од „Вљубениот ерген“ наскоро ќе стане мајка на близнаци – еве како изгледа во последните месеци од бременоста (фото)
foto:insatgram

Убавата актерка Синем Мустафа Услу или попозната како Јасемин од „Вљубениот ерген“ наскоро ќе стане мајка.

Синем (33) минатата година се омажи по третпат, но по се изгледа дека овој пат во љубовта и цветаат ружи.

Таа е доста активна на социјалните мрежи и постојано на своите следбеници им покажува колку хармоничен љубовен живот има.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SİNEM MUSTAFA USLU (@sinemmustafauslu) on

Сепак, се досега беше таинствена дека е во блажана состојба, а деновиве преку својот профил го покажа нараснатиот труднички стомак додека нејзиниот сопруг го бакнува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SİNEM MUSTAFA USLU (@sinemmustafauslu) on


Турските медиуми пишуваат дека убавата актерка ќе стане мајка на близнаци и тоа две момчиња кои ќе се викаат Кемал и Мустафа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SİNEM MUSTAFA USLU (@sinemmustafauslu) on

Инаку, ова ќе биде трет брак на актерката. Првпат се омажи во 2008 година, а бракот траеше две години. Потоа повторно се омажи во 2013 година, а тој брак траеше само една година. По се изгледа ова е трета среќа со продуцентот Мустафа Услу со кој се венчаше во 2016 година.

фото:insatgram

Останати вести од Радио Милева