Радио Милева

„Јас преживеав, но бебето не’: Водителката поради физичко насилство абортирала во 4-ти месец

„Јас преживеав, но бебето не’: Водителката поради физичко насилство абортирала во 4-ти месец
фото:принтскрин/јутјуб

Водителката, Љубинка Буба Добросављев, помина низ животна драма пред девет години, кога нејзиниот тогашен партнер ја претепа, по што го загуби бебето. По овој настан, таа се повлече од малите екрани и нејзиниот живот целосно се смени.

По траумата низ која помина, Љубинка реши да ги каже сите детали во своето шокантно признание.

– Ме претепа. Бев бремена четири месеци. Преживеав, но бебето не. Ме турна, паднав на стомак, имав модринки. Ме удри по глава. Страшно и е да зборувам за тоа … Тој почна да ме дави. Останав без воздух. Последното нешто што се сеќавам се зборовите: „Ќе те убијам,и ќе те убијам излежам!“ Тој ја свести во еден момент и избега од станот. Бев ужасно исплашена за сопствениот живот, ја повикав сестра ми да дојде. И сега се плашам, но не сакам повеќе да молчам – изјави водителката за „Пулс“ во тоа време.

фото:фејсбук/љубинка буба добросављев

После сè што помина, се повлече од малите екрани, а во меѓувреме објави книга, но и го најде своето место во политиката.

Како дел од една партија, таа започна да се бори против насилството врз жените.

На крајот на 2017 година, Буба се врати на телевизија и беше водителка на емисија на „Студио Б“.

фото:фејсбук/љубинка буба добросављев

Таа целосно го смени имиџот, па ја замени долгата кафеава коса со црна боја и ја скрати.

Останати вести од Радио Милева