Радио Милева

„Јас го исплакав своето“: Беквалац проговори за тешкиот период и прати силна порака

„Јас го исплакав своето“: Беквалац проговори за тешкиот период и прати силна порака

Наташа Беквалац наското пред публиката ќе ја претстави новата песна. Нумерата „Мала плава“ ќе ја доживее својата премиера на 25. Септември, а Ната на публиката ќе и раскаже што преживеа.

-Едвај го чекам 25.ти септември и како публиката ќе излеагира на она што долго го подготвував. Мојата другарка која го пишуваше текстот Бојана, беше доста инспирирана. Поминавме некој период заедно, така што таа беше инспирирана од мојот живот. Не заплакав кога го прочитав текстот, бидејќи своето го исплакав, веќе не плачам. Морам да признаам дека се наежив кога ја слушнав, тоа долго не ми се случило. Знаев дека тоа морам да го снимам, вели Наташа и додава:

 

View this post on Instagram

 

Ja sa tobom nisam stala Krv jos uvek nije pala…#malaplava @bojanadona

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on


-За периодот кој е зад мене, кога не работев, многу повеќе почнав да ја почитувам работата и сфатив дека не би можела да живеам без музика. Немам многу време да се навраќам на минатото, на погрешниот избор и на лошите луѓе. Имам две деца на различна возраст, на кои им е потребно целото мое внимание, така што се фокусирав на ќерките и кариерата. Уживам во се што моментално ми се случува, искрено раскажува Ната.

На прашањето дали се уште верува во вистинска љубов, таа вели:

-Секако, што е животот ако не верувате во љубов?!