Радио Милева

Јами пред пластичните операции беше тотално поразлична, а на оваа ретро фотографија едвај ќе ја препознаете (фото)

Јами пред пластичните операции беше тотално поразлична, а на оваа ретро фотографија едвај ќе ја препознаете (фото)
фото:јасна миленковиќ-јами/фејсбук

Пејачката Јасна Миленковиќ Јами честопати беше мета на прозивки поради естетската хирургија, а на самиот почеток на нејзината кариера изгледаше сосема поинаку.

Иако Jами е запаметена по нејзината долга руса коса, пејачката имаше кратка и црна коса на почетокот на кариерата.

Јами важеше за една од најзгодните во 90-тите години, а ова ретро фотографијата на која се гледа затегнатото тело на пејачката додека позира во боди.

Потсетуваме, Јами  ја коментираа на социјалните мрежи дека изгледа како касната од оси, а таа има само еден одговор.

фото:јасна миленковиќ-јами/фејсбук

– Немам ништо против операции, разни зафати и слично. Особено не кога се случуваат во некои зрели години. Ако почнеш со тоа, зошто да не. Не сакам да стареам природно, го сакам начинот на кој се гледам и тоа е мое право и не го загрозувам никого со тоа. Кога ме гледаат во живо, ми кажуваат: „Жено, дали е можно да си толку убава“, рече таа.

Останати вести од Радио Милева