Радио Милева

Ја споредија со Моника Белучи: Вака изгледа Нина Бадриќ без грам шминка (фото)

Ја споредија со Моника Белучи: Вака изгледа Нина Бадриќ без грам шминка (фото)

Познато е дека хрватска пејачка Нина Бадриќ нема проблем да се појавува во исти модни комбинации и да се појави без шминка.

Така, често може да ја видиме во природно издание,  што е за пофалба.

За разлика од многу нејзини колешки, Бадриќ го нема тој проблем. Таа често обајвува фотографии на социјалните мрежи каде нема шминка.

Нејзините фанови беа воодушевени од нејзиниот изглед, а некои ја споредија со Моника Белучи.

„Изгледаш како Моника Белучи. Природна убавица“, „Дека сте убава жена знаев од првиот момент кога ве видов на телевизија. Тоа е вистинска природна убавина“ се само некои од коментарите.