Радио Милева

Ја прозваа „Ѕвездата на Гранд“ дека се омажила за „дедо“: „Ме боли тоа што плукаа по мене“

Ја прозваа „Ѕвездата на Гранд“ дека се омажила за „дедо“: „Ме боли тоа што плукаа по мене“
фото: ата имагес

Пејачката и учесничката во „Ѕвездите на Гранд“, Биљана Сечивановиќ пред неколку дена го изговори судбоносното „да“ на својот партнер Александар Недиќ со кој се вери во 2018 година.

„Ние за една недела се одлучвиме за граѓански брак. Само се прашавме – сакаш ли да се венчаме? После тоа требаше да организираме се што е потребно. Неколку пати ја одлагавме венчавката поради коронавирусот“, вели пејачката која ја прозваа дека се омажила за „дедо“ мислејќи на годините на нејзиниот сопруг.

фото: ата имагес

„Не сме старци како не нарекоа. Не постои мерка единица за брак, важно е луѓето да се пронајдат. Инаку јас сум некој кој не чита коментари, но овој пат не останав имуна. Ме заболе тоа што луѓето лошо коментираа и плукаа. Он не е дедо бидејќи има 45 години, само една година е постар од мене“ вели пејачката и додава дека никој од колегите не и честитал.

Александар и Биљана се повеќе од 3 години во врска, а сега нивната љубов ја крунисоа со брак.

Останати вести од Радио Милева