Радио Милева
ќе се слушнат свадбени ѕвона?

Ја прашаа Елена Стефановска дали ќе се мажи во 2021 – еве што одговори

Ја прашаа Елена Стефановска дали ќе се мажи во 2021 – еве што одговори
фото: Мартин Трајановски/принтскрин/инстаграм/елена стефановска

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска ужива во емотивната врска со нејзиниот партнер Бојан Најдоски.

Двојката често заедно патуваше на егозтични дестинации  уживајќи во друштвото еден на друг.

Претходната гогодина и покрај коронавирусот, парот прошета прошета од Турција до Хрватска, а не го пропуштија ниту Охдид и Маврово.

фото: Принтскрин/инстаграм/елена стефановска

Стефановска е активна на социјалните мрежи каде што редовно објавува фотографии  од своја емисија, ги промовира своите пријатели…но не го крие ниту својот приватен живот.

Така таа често знае да сподели фотографија со саканиот, да покаже како го поминуваат времето заедно или пак да му упати емотивна порака.

Деновиве, Елена беше расположена да одговара на прашањата на своите следбеници, па така некој ја праша и за приватниот живот.

-Дали ќе се мажиш во 2021 година?, гласеше прашањето, а водителката одговори:

-Времето ќе покаже, само да сме живи и здрави. Се што ни е потребно е љубов“.

фото: Принтскрин/инстаграм/елена стефановска

Потсетуваме, минатата година во октомври, Елена со неколку фотографии ја обеделодени својата врска со Бојан и за првпат откри детали од љубовниот живот.

Дали, Стефановска во 2021 година ќе заплива во брачните води, останува да видиме.

 

Останати вести од Радио Милева