Радио Милева
среќен роденден

Ја покажа најважната жена во животот: Вака изгледа мајката на Ване Маркоски (фото)

Ја покажа најважната жена во животот: Вака изгледа мајката на Ване Маркоски (фото)
фото: фејсбук

Водителот Ване Маркоски секое утро имаме прилика да го гледаме на МРТ телевизија каде што професиоално си ја работи својата работа.

Освен на ТВ екраните, водителот е активен и на социјалните мрежи каде што често знае да сподели фотки од некои негови активности, да рекламира одредени брендови, да го покаже магичниот поглед од својот дом…

фото: принтскрин/инстаграм/ванемаркоски

Меѓутоа, Ване не ги експонира членовите на неговите семејство. Сепак, овој пат направи исклучок.

Имено, тој на својот „Фејсбук“ сподели фотографија од неговата мајка Драгица Маркоска, а повод беше нејзиниот роденден.

„Мајче, среќна, жива и здрава“, напиша Маркоски покрај објавата.

фото: фејсбук

Под фотографијата се нижеа честитки за среќен роденден, а меѓу нив се најде и онаа од водителката Бубе Јаневска која напиша: „Аиии, да ја изгушакаш и од мене. Најубави желби и многу здравје“, напиша колешката на Маркоски.

Среќен роденден.

Останати вести од Радио Милева