Радио Милева

Ја немате видено во вакво изданиe: Мадона со бурка се прошета на аеродром во Њујорк

Ја немате видено во вакво изданиe: Мадона со бурка се прошета на аеродром во Њујорк
фото: инстаграм

Пејачката Мадона на аеродром во Њујорк се прошетала во несекојдневно издание и кренала ограмна прашина.

Таа на аеродром се прошетала во бурка, а врз неа носела јакна, пантолини и сандали на „Луј Витон“.

Поради ова издание, Мадона наиде на критики од страна на водителот Пиерс Морган кој ја прокоментира во неговата колумна за „Дејли Мејли“:

Според него, Мадона имала цел да ја промовира својата турнеја и на тој начин ги навредила жените од муслиманска вера со цел да го привлече вниманието на медиумите, а голем број на корисници на социјалните мрежи се согласија со неговата проценка.

За потсетување, ќе настапи како гост на ова годинешното издание на Евровизија.