Радио Милева

Ја нарекоа дека изгледа како сообраќаен знак за кривина, а сега Јована Јоксимовиќ им возврати на „хејтерите“

Ја нарекоа дека изгледа како сообраќаен знак за кривина, а сега Јована Јоксимовиќ им возврати на „хејтерите“
фото:принтскри/ТВ Прва

Водителката Јована Јоксимовиќ наиде на мета негативни коментари на социјалните мрежи поради фустанот кој го носеше изминатиот вторник, во емисијата „Утро со Јована и Срѓан“, за што пишуваа многу од медиумите.

За нејзиниот изглед на Твитер коментираа дека изгледа како „знак за кривина на патот, само погрешно поставен“, а имаше и такви кои нејзиното издание го нарекоа „моден инцидент“.

Меѓутоа, убавата Јована, не многу се возбуди поради ваквите критики кои ги доби, па за еден српски медиум изјави:

-Ако најголем проблем во нашата земја е што сум облекла, тогаш тоа ме радува и забавува во исто време, изјави водителката за српски Блиц.

фото:принтскрин/ТВ Прва

Останати вести од Радио Милева