Радио Милева

Ја гледате секој ден на ТВ екраните, а вака изгледаше како дете – погодувате ли која водителка е на фотографијата?

Ја гледате секој ден на ТВ екраните, а вака изгледаше како дете – погодувате ли која водителка е на фотографијата?
фото: Инстаграм

Македонските јавни личности за време на короната евоцираа многу спомени, па на социјалните мрежи на „Инстаграм“ имавме прилика да видиме како изгледале како деца, фотографии од нивните родители, венчавки….

Освен тоа некои се пофалија и со некои неоткриени таленти и покажаа дека знаат да готват во кујна.

Македонската водителка имаме прилика секој ден да ја гледаме на ТВ екраните во утринска емисија каде што и во вонредна состојба оди на терен и не известува за случувањата во Македонија.

фото: инстаграм/милена антовска станковска

Таа редовно е активна на социјалните мрежи и споделува фотографии од нејзните активности, нејзината ќеркичка, како го поминува времето дома….

Меѓутоа, деновиве евоцираше спомени од своето детство и сподели фотографија од архива покажувајќи како изгледала кога била дете.

„Битно шишките се тука“, пишува во описот.

фото: Инстаграм/милена антовска станковска

Погодувате ли за која водителка станува збор?

На фотографијата е водителката  Милена Антовска која на почетокот на годината направи промена на физичкиот изглед односно тогаш си направи шишки.

Милена како дете и Милена сега – како ви се допаѓа?

фото: Инстаграм/милена антовска станковска

Останати вести од Радио Милева