Радио Милева

Ја бодреше од првиот ред на концертот во Сава центар: Еве како изгледа мајката на Снежана Ѓуришиќ (фото)

Ја бодреше од првиот ред на концертот во Сава центар: Еве како изгледа мајката на Снежана Ѓуришиќ (фото)
фото:инсатграм/снежанаѓуришиќ

Фолк пејачката Снежана Ѓуришиќ вчеравечер одржа концерт за паметење во Сава центар по повод 50 години кариера на српската фолк сцена.

Во преполната сала во првиот ред беше и нејзината мајка која не сака да се истакнува во јавност.

фото:в.лалиќ/рассрбија

На Снежана сигурно и било посебно драго што мама Дара беше на концертот да ја бодри, гледа и слуша.

Мајката на пејачката за оваа прилика избрала да облече бело-розова комбинација со црни панталони, додека во текот на вечерта уживаше во гласот на својата ќерка и беше особено горда.

фото:в.лалиќ/рассрбија

Инаку, на овој јубилеен концерт присуствуваа многу познати личности од српската естрада.

Останати вести од Радио Милева