Радио Милева
непрепознатлива

Извади фотографија од архива: Ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата? (фото)

Извади фотографија од архива: Ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата? (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/веснаџогани

Пејачката на својот „Инстаграм“ објави фотографија од нејзината младост односно кога била тинејџерка.

Весна Ѓогани е активна на социјалните мрежи, а како сега има слободно време поради пандемијата со коронавирусот, таа често снима и „Тик ток“ видеа.

Овој пат, во кусите приказни на „Инстаграм“, Весна објави фотографија од неа од почеткот на својата кариера, а во описот напиша:

„Која е ова девојка?“.

фото: принтскрин/инстаграм/веснаџогани

Некои од нејзините следбеници одговори дека тоа е Шемса Суљаковиќ, а пејачката се насмеа од срце.

фото: принтскрин/инстаграм/веснаџогани

„Тоа сум јас, летото 94 година, јас не се сеќавам на себе“, прокоментира Весна.

Пејачката воопшто не личи на себе каква што е денес.

Останати вести од Радио Милева