Радио Милева

Израсна во вистинска убавица: Погледнете како изгледа ќерката на Антонио Бандерас и Мелани Грифит (фото)

Израсна во вистинска убавица: Погледнете како изгледа ќерката на Антонио Бандерас и Мелани Грифит (фото)

Славните актери Антонио Бандерас и Мелани Грифт кои беа во брак до 2014 година, а од бракот ја имаат 18 годишната ќерка Стела Бандерас Грифит, која израсна во вистинска убавица.

Имено, актерот со својата наследничка беше на натпревар во Лос Анџелес, а предтодно заедно позираа за следбениците на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grace Johnson (@gracequeenjohnson) on


Како што може да се забележи, Стела од родителите го наследила најдоброто, а дури тргна и по нивните стапки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stella Banderas (@stellabanderasgriffith) on

Студент е на престижната филмска академија, а сака да стане глумица и има огромна поддршка од своите родители.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stella Banderas (@stellabanderasgriffith) on

По разводот од Мелани, Антонио брзо се заљуби во 20 години помладата Холанѓанка Никол Кимпел со која е во врска.