Радио Милева

Измешала алкохол и седативи: Анабела Атијас се обидела да се самоубие пред „Задруга“

Измешала алкохол и седативи: Анабела Атијас се обидела да се самоубие пред „Задруга“
фото: дарми дервишагиќ

Анабела Атијас се обидела да се самоубие пред „Задруга“.

Пејачката била во тешка психичка состојба, па измешала алкохол со таблети со цел да се самоубие, пренесуваат српските медиуми.

Таа на овој чекор се одлучила кога нејзината ќерка била во „Задруга“, а таа поминувала низ развод.

фото: ата имагес

„Анабела едвај ја преживеа првата „Задруга“ и аферата на Луна со Слоба, а во текот на втората уште повеќе и се влоши состојбата. Почна да пие повеќе таблети со алкохол, дури започна да ги меша со алкохол. Капка која ја прелеа чашата беше кавгата меѓу Луна и Марко во реалното шоу. Тоа ја доведе Анабела до нервен слом, па одлучи да се самоубие. Таа се напи едн литар алкохол со седативи“ вели избор за „Хит“.

Од сигурна смрт ја спасил Андреј Атијас.

„Додека беше во психичко растројство праќаше пораки на Андреј. Во последната порака се прости од него, се извини за се лошо што направила и порача дека тој секогаш ќе остане негова најголема љубов, а потоа го исклучи мобилниот.  Андреј сфати дека нешто не е во ред, па седна во автомобилот и замина во нејзиниот стан. Ја затекна без свест и брзо повика Брза помош. Докторите брзо пристигнаа и успејаа да и го спасат живтот“.

Останати вести од Радио Милева