Радио Милева

„Изгледаш патетично“: Најпозната албанска пејачка Дуа Липа беше секс симбол, а сега ја критикуваат дека никогаш не изгледала полошо (фото)

„Изгледаш патетично“: Најпозната албанска пејачка Дуа Липа беше секс симбол, а сега ја критикуваат дека никогаш не изгледала полошо (фото)
фото:инстаграм/принтскрин

Британската пејачка со албанско потекло, Дуа Липа, веќе неколку месеци е во врска со помладиот брат на познатите манекенки Џиџи и Бела Хадид, Анвар.

Младата двојка неодамна беше фотографирана во Њујорк, додека шеташе низ Менхетен, а многумина го забележаа промената кај Дуа Липа.

Поточно, Дуа неодамна се одлучи за промена и ја обои нејзината црна коса во половина руса, што на нејзините фанови не им се допадна многу.

фото:профимедиа

Дуа се појави на сцената како огнена бринета, а нејзината темна коса беше нејзин заштитен знак.

„Изгледаш навистина патетично“, „Се уништи“, „Враќај ја старата боја“, се некои од коментарите што кружат на социјалните медиуми.

фото:профимедиа

А дали нејзината фризура изгледа како да е направена во некој аматерски фризерски салон или во домашни услови, проценете сами.

Останати вести од Радио Милева