Радио Милева

Изгледаат како сестри, а не мајка и ќерка: Сега е јасно од кого Џесика Алба ја наследила убавината (фото)

Изгледаат како сестри, а не мајка и ќерка: Сега е јасно од кого Џесика Алба ја наследила убавината (фото)
фото:профимедиа

Едно е сигурно, Џесика Алба може да и се заблагодари на нејзината мајка за добрата генетика. Се чини дека убавата актерка ги наследила најубавите работи од неа.

Двете се фотографирани како шетаат по улиците на Лос Анџелес, а на прв поглед би рекле дека се сестри, а не мајка и ќерка.

фото:профимедиа

Тие уживаа во слободниот ден и избрале одлични есенски стајлинзи за оваа пригода. Мајката носи фустан во „анимал принт“ додека ќерката одлична комбинација од кафеави панталони, џемпер и сандали.

Неодамна Џесика откри дека нејзината мајка е најголема поддршка во сè.

фото:профимедиа

Актерката и нејзината мајка, Кетрин, исто така поседуваат многу успешна компанија, така што тие исто така се деловно поврзани.

фото:профимедиа

Врз основа на фотографиите, можеме да заклучиме дека поминале одлично време во заедничката прошетка.

Останати вести од Радио Милева