Радио Милева

Изгледа моќно и секси во новата улога: Бурак Озчивит на премиера во Кан, а сопругата прва му поласка (видео)

Изгледа моќно и секси во новата улога: Бурак Озчивит на премиера во Кан, а сопругата прва му поласка (видео)
фото:инстаграм

По подолг период популарниот турски актер Бурак Озчивит има нова филмска улога во турската акциона серија насловена „ Kuruluş Osman“.

Бурак има улога на моќен воин по име Осман, а премирата ја прикажува турската телевија АТВ.

Еден од најплатените актери во Турција, премиерата на новата серија деновиве ја имаше и во Кан каде на синиот килим позираше пред присутните фотографи.

фото:инстаграм

 

Фотографиите ги објави на својот Инстаграм профил, а прва коментар со симбол од срциња му остави неговата сопруга, актерката Фахрие Евџан.

фото:инстаграм

Инаку, македонската публика поседно го гледаше Бурак во улогата на Кемал во серијата „Карасевда“.

Погледнете дел од тизерот за новиот филм:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on