Радио Милева

Изгледа како бомба и во шестата деценија: Лидија Вукиќевиќ се соблече на 57 години и ја покажа својата завидна фигура

Изгледа како бомба и во шестата деценија: Лидија Вукиќевиќ се соблече на 57 години и ја покажа својата завидна фигура

Актерката Лидија Вукиќевиќ важи за една од најзгодните на јавната сцена, а со годините изгледа се подобро и подобро.

Лидија често на социјалните мрежи објавува фотографии поради кои многумина млади девојки може да и позавидат.

Меѓутоа, со последната предизвика лавина од коментари.

Имено, Лидија моментално се наоѓа на одмор на Занзибар од каде што редовно ги инфомира своите следбеници за активностите.

 

View this post on Instagram

 

😀😘👋

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on

Таа објави фотографија во бикини како вежба, а со тоа предизвика лавина од коментари.

Таа направи стои на раце, а нејзината форма дојде до израз.

„Не постои идеално место за вежбање“ напиша актерката.

 

View this post on Instagram

 

Ne postoji idealnije mesto za vežbanje😀🤗🤗🤗❤️🤚🏿

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on

Останати вести од Радио Милева