Радио Милева

Иванка Трамп покажа како изгледа во домашно издание (фото)

Иванка Трамп покажа како изгледа во домашно издание (фото)
фото: гуливер гети имагес

Првата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп го прослави својот роденден и наполни 38 години.

По тој повод, Иванка на социјалните мрежи објави фотографија на која позира без грам шминка и во домашно издание.

„Прегратки, бакнежи и многу роденденски желби“ напиша Иванка во описот на фотографијата.

фото: инстаграм

Под објавата се нижеа само позитивни коментари на сметката на нејзиниот изглед.

„И понатаму изгледаш како да имаш 21 година“, „Среќен роденден Иванка, прекрасна си и голема инспирација на жените“, „Каква природна убавина“ – некои од коментарите под фотографијата.

Останати вести од Радио Милева