Радио Милева

Ивана Петерс направи драстична промена – вака изгледа со новата фризура (фото)

Ивана Петерс направи драстична промена – вака изгледа со новата фризура (фото)

Некогашната членка на групата „Негатив“, Ивана Петерс беше дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, односно ја менуваше нејзината колешка Јелена Карлеуша.

Ивана одлучи да ја промени својата фризура, односно да направи шишки.

Петерс на своите следбеници на социјалните мрежи се пофали со новиот изглед кој се допадна на нејзините фанови.

Петерс не е позната по експерементирање на изгледот, но изгледа овој пат ја направи вистинскиот потег.

 

View this post on Instagram

 

#look

A post shared by Ivana (@ivanapeters) on

Останати вести од Радио Милева