Радио Милева

Ивана Петерс ја слушнала Луна како пее во живо, па без заобиколување го кажа своето!

Ивана Петерс ја слушнала Луна како пее во живо, па без заобиколување го кажа своето!
фото:принтскрин/инстаграм/јутјуб

Од започнувањето на својата музичка кариера, Луна Ѓогани е мета на многу критики, а сега за нејзиното пеење проговори еден од најдобрите српски вокали, пејачката Ивана Петерс, која соработува со неа.

Ивана Петерс ги отпеа придружните вокали на втората песна на Луна, која допрва треба да го види светлото на денот.

По бројните коментари, таа отворено изјави што мисли за пејачкиот талент на Луна.

фото:инстаграм/принтскрин

– Јас ги пеев придружните вокали на новата песна, сè уште не е објавена. Луна сепак треба да учи и да напредува, штотуку започна, задоволна сум од тоа што го слушнав и јас порано морав многу да вежбам – изјави Ивана за „Еспресо.рс“.