Радио Милева
крвта не е вода

Иста како тетка си: Погледнете како изгледа внуката на Лепа Брена (фото)

Иста како тетка си: Погледнете како изгледа внуката на Лепа Брена (фото)
фото:лепа брена/инстаграм/принтскрин

Пејачката Лепа Брена отсекогаш важи за една од најатрактивните пејачки од нашите простори, а малкумина знаат дека нејзината внука Мајда Стојановиќ неверојатно потсетува на неа.

Мајда е ќерка на сестрата на Брена, Факета. Еднаш Мајда откри дека луѓето често и приоѓаат и и кажуваат дека изгледа како Брена, не знаејќи дека таа всушност и е тетка.

фото:принтскрин/курир.рс

„Јас сум нејзината несудена ќерка“, рече Мајда, а нејзиниот глас исто така неодоливо потсетува на оној на Брена.

Инаку, сестрата на Брена, Факета со сопругот Зоран и ќерката живее во Канада

Останати вести од Радио Милева