Радио Милева

Ист како тато: Џон Бон Џови заедно со семејството летува на Корчула, но вистинска атракција е неговиот згоден син (фото)

Ист како тато: Џон Бон Џови заедно со семејството летува на Корчула, но вистинска атракција е неговиот згоден син (фото)
фото:инстаграм

Светски популарната музичка ѕвезда Џон Бон Џови заедно со своето семејство летува на островот Корчула.

57-годишниот музичар со својата сопруга Доротеа е во брак од 1989-та година, а заедно имаат три сина и една ќерка.

Нивниот син Џејкоб, е копија на својот познат татко. Ако се споредат неговите фотографии со оние од младоста на Бон Џови, разликите се доста мали.

Фотографиите кои ги објави Џејкоб на својот профил на Инстаграм се направени од неговиот татко, кој го потпиша во описот.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева