Радио Милева

Ист како него: Оваа „Ѕвезда на Гранд“ е двојник на Огнен Здрвкоски (фото)

Ист како него: Оваа „Ѕвезда на Гранд“ е двојник на Огнен Здрвкоски (фото)

Огнен Здравкоски претходната сезона во „Ѕвездите на Гранд“ успеа да стигне до петиот круг, но тоа не беше доволно за да биде меѓу најдобрите 12 финалисти.

Од жирито имаше пофални зборови за неговото пеење, а тоа најверојатно му беше мотивација да учевствува и во новата сезона која започнува наскоро.

Имено, пред некое време на Виситна пишувавме дека Огнен доби повик од Гранд да се врати во регионалното музичко шоу.

Тој најави промени кои ќе можеме да ги видиме во првиот круг.

Имено, пред некој ден започнаа снимањата на „Ѕвездите на Гранд“ на кои се најде и Огнен. За време на паузата тој ја искористи приликата да се фотогорафира со неговиот колега Анид Чушиќ.

Здравкоски на „Инстаграм стори“ сподели фотографија од него и Анид, а во описот на фотографијата направи анкета: Многу ми пишаа дека многу личиме, дека сме исти, како браќа? Да или не?

фото: принтскрин

Невројатна е сличноста меѓу Огнен и Анид, вие што мислите?