Радио Милева

Исплива снимка од крштевката на наследникот на Вељко и Богданма Ражнатовиќ (видео)

Исплива снимка од крштевката на наследникот на Вељко и Богданма Ражнатовиќ (видео)
фото:инстаграм/принтскрин/вељко ражнатовиќ/србија данас

Малиот Жељко Ражнатовиќ, син на Богдана и Вељко Ражнатовиќ, беше крстен вчера во криптата на Храмот Свети Сава.

Семејството не ја криеше својата среќа, па ги споделија убавите моменти од интимната семејна прослава за бебето со своите фанови.

– Денес, на големиот српски празник, го крстивме нашиот наследник – гордо рече тато Вељко, а тортата за бебето беше во боите на српското знаме, а тета Анастасија Ражнатовиќ сподели на својот Инстаграм.

фото:принтскрин/инстаграм

– Среќно крштевање на малиот Жељко – пишуваше на тортата.

Како што сме навикнати да гледаме цртани ликови на торти и колачи по повод разни детски прослави, можеме да се каже дека тортата на Жељко е исклучок и несекојдневен пример за голем патриотизам на крштевка, но за семејството во кое се роди е повеќе од познато.

Останати вести од Радио Милева