Радио Милева

Исплива никогаш видена фотографија од свадбата на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ, сите коментираат еден детаљ

Исплива никогаш видена фотографија од свадбата на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ, сите коментираат еден детаљ
фото: ало.рс

На социјалните мрежи кружи фотографија од познатиот пар, а сите коментираат дека воопшто не се промениле.

Саша Поповиќ од 1988 година е во брак со Сузана Јовановиќ, а тие денес важат за еден од најскладните бракови на српската естрада.

На Инстаграм е објавена фотографија од нивната венчавка. Сузана и Саша се со црквени круни на главите.

Од првиот брак Сузана го има синот Даниел (33), а со Поповиќ ја има ќерката Александра (22) која ја родила една година по склучувањето на бракот.

За Саша се зборувало дека е заводник, а тој во една прилика откри дека кога ја видел Сузана знаел дека таа е жената за него.

Останати вести од Радио Милева