Радио Милева

Ирина Шајк воодушеви на црвениот килим: Модните критичари и дадоа чиста петка (фото)

Ирина Шајк воодушеви на црвениот килим: Модните критичари и дадоа чиста петка (фото)
foto:instagram

Убавата Ирина Шајк уште еднаш одржа лекција по мода на црвениот килим на БАФТА наградите.

Дека гламурот не подразбира само драматични фустани кои ќе остават впечаток, докажа Ирина која се појави во елегантна милималистичка комбијација од црн костим.

Иако носеше панталони и сако, таа ја нагласи женственоста со тоа што под сакото не облече градник, но сепак изгледаше женствено, без да биде вулгарно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Таа беше заедно со својот партнер, Бредли Купер, кој кога да прими наградата и се заблагодари токму на својата сакана и кажа:

“Сакам да ѝ се заблагодарам на Ирина што “ме трпеше” додека една година во нашиот подрум се обидував да направам музика за филмот”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Бредли и Ирина се заедно веќе четири години, а пред две години станаа родители на ќерката Леа.

Останати вести од Радио Милева