Радио Милева

Инди се избезуми на настап на свадба: Гостин почна да пука со пиштол, а нејзината рееакција стана хит (видео)

Инди се избезуми на настап на свадба: Гостин почна да пука со пиштол, а нејзината рееакција стана хит (видео)
фото:инстаграм/инди

Популарната пејачка Индира Арадиновиќ Инди (33) пееше на приватна прослава, а кога се случи непредвидената ситуација, реакцијата на пејачката беше тотален хит.

Имено, на Инди и пристапи гостин со пиштол, кој по краткиот разговор со неа почна да пука, а потоа му се придружил и друг кој исто така пукал со пиштолот.

фото:инсаграм/инди

Кога пејачката виде дека ситуацијата се влошува, таа го фрли микрофонот и, при првиот истрел, френетично избега од салата каде се одвиваше прославата.

Реакцијата на пејачката стана апсолутен хит на социјалните мрежи и ги изнасмеа сите до солзи.

Останати вести од Радио Милева