Радио Милева
„Не се грижам“

„Имам пари, купувам сè што сакам“: Дарко Лазиќ тврди дека нема долгови

„Имам пари, купувам сè што сакам“: Дарко Лазиќ тврди дека нема долгови
фото:дарко лазиќ/инстаграм фан пејџ

Пејачот Дарко Лазиќ вели дека повеќе нема долгови, и дека не гледа причина да се замара со гласините.

– Тие зборуваат  сè за моите долгови, само за работа, бројката на крајот достигна два и пол милиони. Не знам каде можев да потрошам толку многу пари. Приказната започна за тие пари, за некој јак бакшиш, па се додаде дека некој ми наплатил рекет, па камата, што ја должев … Беше 500 илјади, па реков не 500 туку милион, значи беше милиони и пол, така што реков дека веќе не е ни милион, сега се два, а потоа два и пол, само доаѓаше… Се разбира, не е точно, немам долгови, беше далеку од тоа – вели тој и додава дека не му е грижа за финансиите:

– Што се однесува до финансиите, не се грижам. Не ги потрошив додека траеше најсилниот бран на короната, имаме леб и сè што ни треба,завршува Дарко Лазиќ.

Останати вести од Радио Милева