Радио Милева
Прекрасна

Имало помалку од 20 гости: Осамнаа првите фотографии од венчавката на Ариана Гранде – невестата е како кукла од излог (фото)

Имало помалку од 20 гости: Осамнаа првите фотографии од венчавката на Ариана Гранде – невестата е како кукла од излог (фото)
фото:EPA

Пејачката Ариана Гранде и Далтон Гомез си ветија вечна љубов на 15 мај годинава, пред помалку од 20 гости.

Дома беше организирана интимна свадбена церемонија, а судејќи според нејзините објави од социјалната мрежа Инстаграм, тоа не ја спречи пејачката да носи раскошна венчаница.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

– Тоа беше многу мала венчавка, присуствуваа помалку од 20 луѓе – потенцираа претставниците на Ариана за странските медиуми, додека новопечената госпоѓа Гомез со големо уживање им даде на обожавателите увид во тоа како сето тоа изгледаше, со серија фотографии на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

Нема кој не ја пофали венчаницата со потпис на познатата Вера Ванг, а она што е очигледно е дека невестата блескаше во бело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

Останати вести од Радио Милева