Радио Милева

Има сè, може сè: Пријовиќ подготвува гала вечер за првиот роденден на синот – ова се сите детали

Има сè, може сè: Пријовиќ подготвува гала вечер за првиот роденден на синот – ова се сите детали
фото: Инстаграм

Пејачката Александра Пријовиќ на 6 март претходната година се реализираше во улогата на мајка и на свет го донесе синот Александар кој оваа година ќе наполни една година.

Александра и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ планираат на 11 март да направат гала роденденска забава, а на истиот ден ќе организираат и крштевка, пишува пинк.рс

фото: принтскрин/тв пинк

„Александра и Филип нема да се штедат кога се во прашање парите, сакат да биде гала вечер и со вкус. Планираат на 11 март да биде крштевката, а после тоа планираат и голема роденденска прослава во еден луксузен хотел. Ќе има околу 150 гости, а на роденденот ќе бидат и колеги на Александра кои ќе се потрудат да ја направат убава атмосфера. Како што се зборува, Александра и Филип ќе потрошат околу 70 000 евра“ вели за пинк.рс добро известен извор.

фото: инстаграм

За потсетување, Пријовиќ иако ипретходно се размислуваше да се породи во Америка, сепка се породи во Белград.