Радио Милева

Има се, може се: Драгана Мирковиќ потрошила цело богатство за полнолетството на синот

Има се, може се: Драгана Мирковиќ потрошила цело богатство за полнолетството на синот
фото: марио баџук

Пејачката Драгана Мирковиќ потрошила околу 200 000 евра за полнолетството на синот Марко.

Пејачката и нејзинот сопруг Тони Бјелиќ организирале забава во нивниот дворец во Виена.

На прославата биле присутни околу 250 гости, меѓу кои познати пејачи и бизнисмени.

„Драгана и Тони се потрудиле околу прославата. Почнувајќи од самата организација, преку храната и пиењето, па до програмата која беше спектакуларна. Не штеделе на пари, но се зборува дека потрошиле околу 200 000 евра. Се служеше и најскапото и вино старо по неколку децении“ вели извор за „Информер“ и додава:

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

HRISTOS VASKRSE! SREĆAN USKRS! 💗

Објава коју дели Dragana Mirković (@dragana_mirkovic) дана

„Марко изрази желба прославата за неговиот роденден да биде една голема забава, а музика пушташе диџеј. Неколку момчиња се менуваа, па пуштаа и домашна и странска музика. Сепак, по полноќ во дворецот пристигнаа и трубачи“ вели изворот.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

Hvala puno dragi prijatelji na čestitkama za Markovo punoletstvo. Kao majku ste me iznenadili, obradovali i raznežili. Hvala vam od srca. 😊

Објава коју дели Dragana Mirković (@dragana_mirkovic) дана

Драгана и Тони на својот син се обратиле преку емотивно видео кое било прикажано на „видео- бим“, а потоа се појавиле и фотографии од Марко од бебе до ден денес.

Останати вести од Радио Милева