Радио Милева

Има сè, може сè: Ана Севиќ и момчето купуваат вила од милион евра (фото)

Има сè, може сè: Ана Севиќ и момчето купуваат вила од милион евра (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Пејачката Ана Севиќ и нејзиното момче Даниел Недељковиќ неодамна папараците ги уловија како бараат станбен простор во кој ќе живеат.

Како што пишува ало.рс, Даниел и Ана разгледуваат вили на Сењак, а наводно една куќа која им се допаднала чини 700 000 евра.

фото: дејан бриза/ало.рс

„Даниел пронајде феноменална куќа во елитната населба  на градот. Сопственичката се брза да ја продаде куќата за 700 000 евра иако таа вреди многу повеќе….“ вели извор за ало.рс и додава дека ќе мора да вложат уште многу пари за реновирање.

фото: дејан бриза/ало.рс

„Потребна е целосна реновирање на вилата, фасади, надворешниот и внатрешниот базен, дворот…Архитектите проценија дека ќе мора да се вложат уште 300 – 400 илјади евра, не вклучувајќи го и мебелот“ вели добро известен извор.

фото: дејан бриза/ало.рс

Ана и Даниел деновиве разгледувале и други фотографии пред да потпишат договор.

Останати вести од Радио Милева